Jdi na obsah Jdi na menu
 


V dnešní době hojnosti (plných regálů zboží a plných peněženek) mám opravdu velký problém nakoupit opravdové potraviny.

Začněme u uzenin: pamatuji si jak dobré bývaly špekáčky, kabanos, cigáro. Dnes se tyto výrobky neodvažuji koupit. Ona už cena je zarážející, pokud špekáčky prodávají supermarkety za 36Kč z čeho tato potravina asi tak může být  vyrobena? Složení sojová moučka, emulgátory chuti, barviva, a nějaká ta Éčka aby to dlouho vydrželo. Dále je složka maso, většinou je to bohužel pouze hovězí lůj a sádlo. Pokud už chci tedy nějakou uzeninu nakoupit volím vakuově balenou kde si můžu přečíst složení.KDE NENÍ VÍC JAK 70% MASA NEBRAT. Někdo navrhne nakupovat v malých řeznictvích , bohužel i tam často nakupují ze stejných masokombinátů jako supermarkety plus je tam menší obrat a tak i větší riziko prošlých potravin.

 

 Zde najdete test mladé fronty kde zjistili že velká část uzenin vůbec neodpovídá platným normám. Např špekýčky BEST FARM prodávané v Kauflandu obsahovaly pouze 11% masa.

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1097429889-cerne-ovce/210452801080830/3772-valassko/?sekce=2&clanek=1972

 

TYTO ŠPEKÁČKY BY MĚLI PRODEJCI ZAŘADIT SPÍŠE MEZI PEČIVO NEŽ MASNÝ VÝROBEK

(SLOŽENÍ: OBARVENÉ SÁDLO+MOUKA)

Obrazek

Obrazek

V posledních letech se začaly nenápadně objevovat náhražky sýrů. Můj první kontakt s touto sračkou byl v PIZZERII, kde místo mozarely byla použita nějaká náhrada. Vypadalo to jako tavený sýr  smíchaný s moukou. PROSTĚ HUMUS - PO PŮLHODINOVÉ HÁDCE S OBSLUHOU NÁM VRÁTILI PENÍZE. Nedávno jsem v tesku viděl velkou ceduli "vyrobeno z alternativních surovin" ale na obale byl nápis "polotvrdý sýr".

 

V chladícím boxu jsem našel také jogurt, který měl složení syrovátka, umělé sladidlo a želatyna na zahuštění.

Opět přidávám test jogurtů mladé fronty.

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1097429889-cerne-ovce/210452801080906/3772-valassko/?sekce=2&clanek=1978

Od doby co začaly potraviny prudce zdražovat začínají ve velké míře šidit i pečivo. Docela mi vadí také snížení gramáže. Chleba který jsem si velice oblíbil (celozrný) o hmotnosti 500g a ceně 17Kč se dnes prodává sice za stejnou cenu, ale váží pouze 350g. 

Rychlé občerstvení: Nebudu teď psát o "mek kachně" jejich sladké pečivo mi prostě nechutná. Popisuji menší rychlá občerstvení v okolí mého bydliště. Kdysi před deseti lety jsem chodíval na velmi dobré a velké sýrové hamburgery, což byl vlastně plátek smaženého sýra, hromada zeleniny, tatarka, kečup a houska. Nedávno jsem si ho dal a ten sýr jsem nějak ve strouhance nenašel, zeleniny tam byla třetina a zato tam bylo hoodně odporné tatarky . Takže v celku nejedlé a cena 36Kč:-(

Salámový špíz: nejlevnější godhaj+kousek sýra a 3vrstvy strouhanky.

Masový hamburger - masa je tam tak málo, že tam raději nacpou hrooomadu kari

Perfektní hamburgery dělali kdysi v Olomouci pod podloubím, z čerstvých surovin a velmi chutné - bohužel jeho příprava trvala okolo15min. což je pro rychlé občerstvení příliš dlouhá doba.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

nanuk Míša/jahodový - jahody neviděl ani z rychlíku, hnus s kyselinou citronovou

(Jirka, 30. 8. 2014 18:57)

Můj postřeh k nekvalitním potravinám, které se tváří jako kvalitní zaručená značka. Zakoupil jsem si snad poprvé nanuk Míša - jahodový. Podle mne je to velmi špatný a nekvalitní výrobek, jahody neviděl ani z rychlíku. Vůbec nevoní a jahodovou chuť nemá téměř žádnou. Je obarven řepou červeně a je v něm asi plno kyseliny citronové, protože po snědení jsem měl pusu plnou kyseliny ještě dlouho. Fakt hnus... Jeho konkurent v podobě Mrože - jahodový je úplně něco jiného, ten je vynikající a jahody v něm jsou cítit, krásně voní. Mrzí mě, že výrobce Míši parazituje na kdysi dobré značce tohoto nanuku a tvrdí, jak je i nadále kvalitní a u tvarohového Míši, jak je stálé stejná chuť... Je to lhaní spotřebiteli. Osobně si myslím, že je to lživá reklama. Nanuk byl dobře skladován, na vině není prodejce.

Kdo hledá najde

(Míla, 14. 5. 2013 10:32)

Už jsem měla plné zuby těch "potravin" co prodávají v obchoďácích. Přeci jenom, raději si pár korun připlatím a mám pořádné maso a uzeniny. Od té doby nakupuji pouze na Jatkách, jedny mám kousek od sebe, tak se podělím: www.jatkyzatec.cz

Zatím se mi nestalo, že bych měla něco nekvalitního. Co se mi na produktech líbí je hlavně čerstvost a žádné náhražky. Je to pecka, ochutnat po letech zase dobré špekáčky.

Řešení

(Michal, 15. 4. 2012 17:15)

Nevím jestli máte všichni takový štěstí ale babča má krávu prase ovce slepice a tady tyhle zvířata takže mám záruku že když si u ní nechám udělat kečup JE to kečup a ne omáčka s 0,0000000000000001 ml rajčatové šťávy

Kvalita potravin roku 2011

(Arny, 5. 1. 2012 21:32)

Zde je aktuální robor: http://ac24.cz/zpravy-z-domova/111-alarmujici-kontrola-kvality-potravin-2011

Bohužel

(LaHodný, 27. 5. 2011 9:05)

situace je velmi tristní a kvalitní potraviny musí člověk hledat. Já jsem to udělal, koukněte se na www.lahody.cz.

Žereme samé humusy III.

(Odjinud, 13. 7. 2009 21:19)

Kečupy a hořčice nejsou hořčice, je to voda s moukou nebo se škrobem, ve které je s bídou 10% skutečného kečupu nebo skutečné hořčice. Dnes už se na některých „kečupech“ vyskytuje na druhé straně malý název “kečupová “ či “rajčatová omáčka.“ Tyto blivajsy se v regálech tváří jako kečupy, ale viděly rajčata leda tak z rychlíku. Maso, zejména dovezené, je "nastavováno" vodou, které je do něho injekčně vpravována. Konzervy obsahují blíže nespecifikouvanou hmotu, která nemá z kousky dobrého masa, které jsme nacházeli v socialistických konzervách, nic společného. Landšmít, který se dřív vyráběl z masa a dal se nakrájený opéct nad ohněm, je dnes nedefinovatelný prejt z kůží a šlach slepený obarveným škrobem, který se vám buď po napíchnutí na knotlák rozpadne nebo nad ohněm rozteče. Dřívější pochoutka - lečo s moravskou klobásou se dnes nedá žrát, protože ta zelenina vypadá, že už jednou někomu prošla žaludkem a ta klobása je sójová, chuťově je to na pozvracení. Různé saláty jsou zakonzervovány tak, aby vydržely, ale skutečnou majonézu viděly leda tak z rychlíku. Dorty a dezerty jsou vyráběny z náhražek, stejně jako různé oplatky a tyčinky. Sirupy nejsou vyráběny z ovoce, ale jedná se o vodu z cukrem, ve které je ovocná příchuť. A dalo by se pokračovat.

Takových a různých dalších šmejdů žereme stále více a více. Nezoufejme, bude hůř. Po likvidaci českých chovů vepřového dnes dochází k likvidaci českých chovů hovězího. To, co k nám chodí nyní ze západních zemí EU, či z Brazílie, jsou většinou staré zásoby zamraženého masa, které by ve Francii či v Německu nežral ani pes. Výjimku tvoří výběrové ekologické maso z Argentiny, jehož cena činí přes 300,- Kč/kg. Jinak maso, které se dováží pro dolních 10 miliónů, je většinou téměř prošlé. Některé maso obsahuje dokonce různé nemoci, které byly v Česku vymýceny již za první republiky či krátce po druhé světové válce. Zvěřina dovezená z ciziny obsahuje svalovce. Nehořekujme, na něco umřít musíme!

Re: Žereme samé humusy III.

(jita, 15. 11. 2010 7:59)

to s tou klobásou mi připomíná jak jsme si dali čočku s klobásou. Nevěřícně jsem koukala na tu pseudoklobásu co byla uvnitř. Tak jsem řekla, to jíst nebudem - akorát tu čočku. Klobásu jsem naivně dala psovi. Ten k tomu čuchnul, ublíženě se na mě podíval a šel pryč. Možná jsem jí měla zasadit, třeba bych se divila co by mi vyrostlo:=))). Od té doby občas psa použiji jako barometr a už mi na několika potravinách ukázal, že tohle by ani on nežral. Má to jednu podmínku, musí to dostat jako první. Jak nás vidí, že to jíme sní to i kdyby to bylo z pilin.

Našel jsem zajímavé stránky

(surfař, 23. 6. 2010 9:46)

Myslím, že je tam spousta zajímavých informací a odkazů, které zaujmou každého
http://kvalitapotravin.webnode.cz/

to : eee

(Kritik, 2. 2. 2010 11:38)

no není to tak jednoduché, to prase ny zabijačku by ch musel doma krmit ( ne kupovat z prasečáku jak se běžně dělává, aby mi stačilo na pokrytí celého roku muselo by jich být víc. Krmit bych je musel výpěstky z okolních poli bez hromady hormonů a jiných postřiků... já dělám měsíčně okolo 240-260hodin a nedokářu si představit, že se ještě budu starat o zvířata:-(
Kdyby moje babička nemusela dobrovolně odevzdat svůj statek do JZD asi bych měl k zemědělství lepší vztah, ale pokud mi na mém poli za domem postavili jednotu ani mě nenapadlo že bych něco takového jako chov prasat a sedba obilí někdy realizoval.
Holt si musíme hledat kvalitní potraviny v supermarketech ve 22h když jezdíme z práce:-(

HNUS

(eee, 1. 2. 2010 21:45)

PODLE MNE BYCHOM MNELI JIST JEN MASO ZE ZABIJACKY. URCITE NE ZE SUPERMARKATU NPŘ.KAUFLAND,TESKO....
A KDYZ ZIJETE NA VESNICI PORIDIT SI KOZU

Samá pravda

(Míra z Vysočiny, 26. 11. 2009 17:19)

Co se týká kvality potravin tak co je zde napsáno tak s tím souhlasím.Žiju na Vysočině a jsou zde velké masokombináty,Kostelecké uzeniny a holding Hodice a Krahulčí.Poslední dobou mi přestal chutnat salám vysočina z Kostelce byl slanej,že jsem slintal jak bernardýn (prvně jsem si myslel,že mi tak chutná,ale asi to bylo nějakou chemikálií) a teď jsem skončil i s Hodicema(dříve nejvyhledávanější uzeniny).Je to stejné jak v supermarketu ovoce ať koupíte jahody rajčata mango stejná mdlá cuť.
Poslední dobou jsem neměl čas a tak jsem si v jednom krámku koupil salám vysočinu,jaké bylo mé překvapení,že je ze severu Čech a další bylo když jsem na slupce uviděl složení (tolik% hov.tolik%vepř.atd)Musím podotknout,že rázem jsem si vypoměl na vysočinu kupovanou za totáče v kantýně.
Ta CHUŤ!Naše masokombináty na Vysočině by se měli stydět.A ponaučení?
Vyžadujte na potravinách složení a to v %!
Chvilku to bude trvat,než si obchodníci zvyknou,ale za tu námahu to stojí.A nebo ne?
Protože,když nikdo neprotestuje tak je to v pořádku a pomyslný šroub se může po chvíli zase utáhnout a pak budem krmený jak prasata nějakejma amarounama.

Žereme samé humusy II.

(Odjinund, 13. 7. 2009 21:18)

České párky jsou dnes z většiny plněny sójou, moukou nebo separátem. Co je to separát. Z kuřete se vyjmou prsa a stehna, která se prodávají zvlášť. Zbytek - tedy kůže, kostra a vnitřnosti se rozmixují, přecedí, obarví na červeno a přidavají se do párků a klobás, v případě párků do 40,- Kč za kilo tvoří spolu se sójou, chemikáliemi, céčky atd. jejich hlavní složku. Kdo kupujete dražší párky a nemáte je přímo z nějaké malé porážky, nejásejte. Tyto humusy se dnes přidávají i do dražších párků. Jak jsme však byli ubezpečeni Informačním centrem bezpečnosti potravin, t tvrdého strojního oddělování při výrobě separátu (SOM) se získá velmi jemná masová pasta složená z částic menších než 1 mm, takže nehrozí žádná újma na zdraví. Akorát, že to žereme! http://www.bezpecnostpotravin.cz/Index.aspx?ch=552&typ=1&val=92144&ids=3496
Různé bůčky a slanina je dnes vyráběna zejména z polských prasat, která mají jinou strukturu masa, než prasata česká, která jsou více masitá a jejichž bůčky obsahují více masa. Na polských bůčcích je to samé sádlo, ale nekupte to. Je to bílý a bílý maso je přece dietní!
http://finweb.ihned.cz/c4-10070860-21691470-006000_d-ceske-potraviny-sama-nahrazka
Hovězí maso, které obchodníci kupují od jatek jako maso z krav za pár korun, je prodáváno jako kvalitní maso z mladých býčků. http://www.bezpecnostpotravin.cz/Index.aspx?ch=552&typ=1&val=92140&ids=3496

Žereme samé humusy

(Odjinud, 13. 7. 2009 21:16)

Moji prarodiče říkali, co za blivasy se žralo za Protektorátu. Byla válka, byl hlad a všechno bylo na příděl. Náhražky kávy, margarín, šizený chleba, šizené rohlíky. Vstupem ČR do EU se vše vrátilo. Co se Hitlerovi nepodařilo válkou, to se dnešní EU podařilo "mírovou cestou." V současné době dochází z druhé fázi likvidace českého zemědělství a proud zahraničních šmejdů zde vrcholí. Naše potravinářství se snaží této nekalé konkurenci přizpůsobovat a z kvalitních produktů českých zemědělců dělá šmejdy, které se snaží držet cenovou konkurenci zahraničních blivajsů.

Je to samá náhražka. Kravský tuk je nahrazován tukem rostlinným (sójovým). Mléko se nesrazí, nejde z něj udělat domácí jogurt. Ale stojí 8,90 Kč. Nekupte to! Jogurty nejsou jogurty, je to jogurtová hatlapatla, do které je narván škrob nebo želatina, aby toho bylo víc. Jsou v tom usmrceny mikroorganismy. Ale stojí to 4,90 Kč. Nekupte to! Sýry nejsou sýry, ale náhražky, z nichž je mléčná bílkovina nahrazena bílkovinou rostlinnou (sója) anebo škroby .
http://zena-in.cz/clanek/neni-syr-jako-syr/kategorie/syr-a-vejce
Zmrzliny či šlehačka, ty se též nepotkaly s mlékem, dělá se to všechno z umělých náhražek.

Souhlas

(Rugerold@seznam.cz, 27. 1. 2009 18:56)

Dobrý den

Musím s vámi souhlasit ve všech bodech. Velice mě překvapily vaše názory jen aby si to uvědomilo co nejvíce lidí. Já sám se pohybuji na trhu se zemědělskými produkty, ale jen v prvovýrobě. Zato ve velkém množství po celé ČR.
Zarážející je fakt, že zemědělcům bude od února placeno za surové mléko 4,- za litr.
Kolik asi bude stát v Supermarketu? Otázka je jestli ta bílá hmota v Tetrapacku se ještě dá nazývat mlékem? Zkuste si kupné mléko zahřát na plotně, masná oka jako v polévce značí přítomnost řepkového, nebo jiného tuku. Takže dobrou chuť všem spotřebitelům.

no jo no

(kritik, 26. 9. 2008 10:48)

no jo no ale já to mam trochu z ruky ...

Otraviny

(Jirka, 25. 7. 2008 13:17)

Už nějakou dobu jezdíme nakupovat věci do Německa a poslední dobou už právě i potraviny, protože co do kvality a výběru se to nedá srovnávat.Cenová hladina velmi podobná té České..