Jdi na obsah Jdi na menu
 


Už to těm sviním spočítali - PROLUX Consulting Int. s.r.o. nezaplatila pokutu 5 milionů

Chtěli jsme přes ně koupit dům a trvalo jim 5 měsíců než nachystali smlouvu, která zase byla stejně špatně. Když jsem tehdá té ženské co ji přivezla nadal vůbec to neřešila. Asi na to byla zvyklá:-(
Majitel nám nakonec dům prodal bez nich a oni mu naúčtovali 68 000 poplatek... a to po nás ještě chtěli 15 000Kč... rezervační nevratný poplatek (neodečítá se od kupní ceny).

Naše jednání s PROLUXEM skončilo, když mi řekli, že smlouvy může podepisovat pouze majitelka a chce za ten podpis 1500Kč bez DPH.  To mě ujistilo že je tato firm "divná".zdroj

PROLUX Consulting Int. s.r.o. nezaplatila pokutu 5 milionů

(Praha, 12. října 2012) Ústřední ředitel České obchodní inspekce Jan Štěpánek po posouzení všech okolností potvrdil v září t.r. pokutu ve výši 5 milionů Kč, uloženou inspektorátem pro Středočeský kraj a Hl. m. Prahu realitní kanceláři PROLUX Consulting Int., s.r.o., za porušení zákazu užívání nekalých obchodních praktik při uzavírání smluv na prodej nemovitostí. Realitní kancelář však uloženou sankci ve stanoveném termínu (do 9. října 2012) NEUHRADILA. Po marném uplynutí třicetidenní lhůty pro uhrazení pokuty bude tudíž případ postoupen k vymáhání příslušnému celnímu úřadu.

Kontroly činnosti realitní kanceláře provedl inspektorát pro Středočeský kraj a Hl. m. Prahu na základě četných podání spotřebitelů, kteří si stěžovali na praktiky této kanceláře, a také s využitím případů, které byly ČOI postoupeny Policií ČR. Při těchto kontrolách bylo prokázáno, že zástupci společnosti spotřebitele nepravdivě informovali o podmínkách uzavíraných smluv, což je v rozporu se zákonem o ochraně spotřebitele.

Konkrétně spotřebitelé, kteří měli zájem prodat svoji nemovitost, a obrátili se na PROLUX Consulting Int. s.r.o., byli ze strany zástupců společnosti opakovaně ujišťováni, že smlouva, kterou uzavírají, nemá charakter tzv. exkluzivní smlouvy. To znamená, že svoji nemovitost mohou nabízet k prodeji také prostřednictvím jiných realitních kanceláří bez rizika jakýchkoli sankcí. Ve skutečnosti však smlouva obsahovala výslovný zákaz nemovitost prodat bez součinnosti společnosti PROLUX Consulting Int., s.r.o., a to pod sankcí ve výši 6 % z předpokládané ceny nemovitosti, nejméně však 19 500 Kč.

Na základě výpovědí svědků, které pracovníci inspektorátu v rámci vedeného řízení vyslechli, bylo zjištěno, že společnost užívala obdobné nekalé obchodní praktiky při sjednávání smluv s klienty minimálně již od roku 2007, a to soustavně, systematicky, běžně a podle všeho i zcela záměrně.

Z těchto důvodů bylo 14.5.2012 rozhodnuto o uložení pokuty v maximální výši, kterou zákon o ochraně spotřebitele v případě porušení zákazu užívání nekalých obchodních praktik připouští, a to 5 milionů korun. Společnost PROLUX Consulting Int. se proti sankci v zákonné lhůtě odvolala. Ústřední ředitel ČOI odvolání společnosti proti výši pokuty po důkladném posouzení všech okolností správního deliktu v září 2012 zamítl a pokutu uloženou ředitelem inspektorátu pro Středočeský kraj a Hl. m. Prahu potvrdil. Postižená společnost však pokutu ve stanovené lhůtě, do 9. října 2012, nezaplatila, a dluh tak bude postoupen k vymáhání příslušnému celnímu úřadu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Recommendations: how to promote your kritik.estranky.cz

(LatonyaLam, 26. 3. 2018 5:17)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

All internet will be CRASHED with XEvil!?

(Mashagen, 12. 12. 2017 22:18)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

TOTÁLNÍ VÝSMĚCH

(JAn, 20. 10. 2012 13:15)

Myslím, že je to totální výsměch... Proluxu stačí uzavřít smlouvy na 83 milionů a mají ze svých 6-ti procent pokutu zpět.. (to je pár lepších vilek nebo RD) Mají dobré právníky a dobré známé, takže jim to roky prochází a žádný soud je zatím nepřiměl praxi změnit. Je to hodně dobrý byznys.

Re: TOTÁLNÍ VÝSMĚCH

(honzas, 20. 10. 2012 13:16)

Tady nejde přece o pokutu (nebo její výši). Mnohem větším trestem (doufám) bude reakce trhu > zákazníků. Asi jsem naivní :(

Re: Re: TOTÁLNÍ VÝSMĚCH

(Maria, 20. 10. 2012 13:19)

Jako oni využívají jednoduché lži a toho že prodávající si nepřečte smlouvu. A tak by to mohlo aspoď prodávající přimět k tomu aby :
1) k nim už nešli
2) nevěřili jim ani slovo
3) pořádně si přečetli smlouvu

nereálné ceny

(Carr, 20. 10. 2012 13:17)

Tato realitka hlavně inzeruje nemovitosti za ceny za které to ani majitelé nemovitostí nechtějí skutečně prodat... dále se každý schovává za každého je to takový call centrum a pokaždé s Vámi jedná někdo jiný po telefonu, a na prohlídky nechodí žádný makléř, jen to operátorka domluví s majitelem kdy se u nemovitosti sejdete a on Vám jí má ukázat... majitelé nemovitostí Vám pak naříkají, že to nechtějí prodat, a vypráví jaký to jsou podvodníci, a že jim máte říct, že o nemovitost zájem nemáte,prostě inzeráty od této RK automaticky přeskakovat

Přitom před deseti lety to byla celkem solidní firma patřící mezi největší v ČR, nevim proč si to tak podělali...