Tak jsem zase jednou zažil obrovský problém který vzniká při nákupu dle obchodního zákoníku a prodeje dle občanského zákoníku.
Jsem prodejce výpočetní techniky- malá prodejna s malým obratem. Loni jsem prodal zákazníkovi monitor samsung 2223NW kde v době prodeje můj dodavatel (velkoobchod abacus) udával kontrast 8000:1 dynamický což bylo uvedeno i na dokladu. Prodal jsem ho tedy dle dokladu s popisem o kontrastu 8000:1 . Asi za měsíc se mi ozval zákazník, že monitor má pouze kontrast 1000:1. Vysvětlil jsem mu, že se jedná o kontrast typický který je 1000:1 a dynamický který je 8000:1. Za 6 měsíců se ozval znova s tím, že monitor na stránkách samsungu má udaný kontrast 1000:1 a že ho chce vyměnit.
Hned jsem tedy volal do samsungu na help linku kde mi absolutně zmatená operátorka tvrdila že monitor má opravdu kontrest pouze 1000:1 a je to dynamický. Když jsem se ptal jaký je tedy statický tak odpověděla že neví. Volal jsem tedy k dodavateli co s tím budeme dělat. Ten trval na svém popisu, protože popisy ke zboží jim chodí přímo od výrobce. Po dvou dnech (a šesti telefonech) si to ověřil u samsungu a na svém eshopu chybu opravili.
Volal jsem tedy znova do samsungu kde byl mnohem inteligentnější operátor, který asi 20minut ověřoval data aby mi nakonec řekl "nevím". Trval jsem tedy ověření u opravdového výrobce. Zajímavé totiž bylo, že všechny 22" LCD samsung mají uvedený jak dynamický (který je VŽDY minimálně 8000:1) a k tomu statický který je od 1000:1.
Abych to nenatahoval. Skončilo to tím, že výrobce řek " nevíme, dynamický kontrast NEZNÁME"
Dodavatel se odvolal na svůj reklamační řád a obchodní zákoník podle kterého toto vůbec nemusí řešit.
Nakonec jsem chybu výrobce a dodavatele zaplatil JÁ, protože dle občanského zákoníku má zákazník právo na dohodnuté a popsané parametry. Dostal tedy nový monitor jiný model u kterého výrobce udal kontrast 8000:1. Obrazově byly samozřejmě naprosto stejné.
Komentáře
Přehled komentářů
Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!
Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.
LCD panel
(Martin, 11. 10. 2011 18:49)
Největší prča je, když si někdo pořídí např. značkový PHILIPS 22" a uvnitř sedí čínská matrice CHUNGVA - osobně jsem se s tím setkal při servisu, takže dnes už je úplně jedno, jaká značka, vnitřek je poskládán podle aktuální nabídky střev na trhu :-). Proto nechte se oblbovat reklamou, a kupujte jen to nejvychválenější zboží.
Nazdar
Recommendations: how to promote your kritik.estranky.cz
(LatonyaLam, 26. 3. 2018 9:38)